sobota 3. dubna 2021

Na antirouškaře si posvítí papíroví policisté

Policejní prezidium nechá vytisknout a vystřihnout 60 milionů figurín policistů. Těmi pak doslova zaplaví celou republiku. „Touto nebývalou policejní invazí chceme definitivně zastrašit neukázněné antirouškaře,“ vysvětluje policejní prezident, který se dokonce sám zapojí do vystřihování figurín. „V dětství jsem často lepil z papíru hrady a auta, a tak si to teď rád připomenu,“ dodává se slzou v oku.
Policejní figuríny se už v minulosti osvědčily rozestavěné podél silnic. „Řidiči často vůbec nepoznali, že to jsou jenom papírové náhražky, a chovali se k nim jako k opravdovým ochráncům zákona. Ptali se jich na cestu, dávali jim úplatky a kradli pistole a pendreky. Často naši fintu prokoukli teprve až tehdy, když figuríně upadla ruka, noha nebo hlava,“ vzpomíná dopravní policista Vilém Zásyp.
Nyní se těchto figurín objeví u nás zhruba milionkrát více. „Budou úplně všude, podél silnic, na chodnících, na úřadech, v lesích, na polích, ve vlacích, v hospodách, na ministerstvech – ale tam už jsou dávno,“ odkrývá své karty policejní prezident a dokonce se i chlubí: „Policejní figuríny jsme už vyzkoušeli na pražském magistrátu. Nejen že je nikdo neodhalil, úředníci se s nimi dokonce skamarádili, chodili s nimi na oběd a zvali je na mejdany. Lidé jim dávali úplatky.“
Pevně věřím, že teď už budou nosit respirátory úplně všichni,“ těší se policejní prezident a slibuje, že mezi figurínami se párkrát objeví i několik skutečných policistů.

1 komentář: