úterý 10. června 2014

Miloš Zeman záhadně zmizel z Veselského rybníka

Prezident Miloš Zeman je nezvěstný. Naposled ho dnes v poledne viděla jeho ochranka na hladině Veselského rybníka u Nového Veselí, kde již tradičně tráví horké dny v nafukovacím člunu. Krátce po 12. hodině vyplul z bodu A (viz mapa) na plánovanou trasu do bodu B (viz plná čára). Naposled se hlásil ochrance z bodu C.
Do telefonu říkal, že plavba probíhá normálně, popřál mi hezké svátky, ačkoliv teď žádné nejsou, a pak jsme ho najednou ztratili z radaru,“ říká jeden z jeho hlídačů.
Policii se přihlásili hned dva rybáři, kteří dnes odpoledne viděli na hladině podezřelý objekt. „Plavalo to směrem k Matějovu a cákalo na všechny strany,“ říká první z nich. (viz přerušovaná čára) „Podle mýho uháněl k Matějovskýmu rybníku,“ oponuje mu druhý. (viz tečkovaná čára)
Policie zatím nemá žádnou konkrétní stopu, jen Zemanův nafukovací člun, který se dnes večer záhadně objevil až v děčínském přístavu.
"Po prezidentovi začnou pátrat všechny bezpečnostní složky státu. Ale ne hned,“ říká ministr vnitra Milan Chovanec. „Je moc velké horko, naši muži by trpěli. A taky chceme Zemanovi dát náskok.“
 

 Aktualizace: Prezident Miloš Zeman je zpátky na Hradě. Dnes dopoledne ho tam vrátili únosci, kteří si ho včera odlovili z Veselského rybníka pomocí harpuny a narkotizační pušky.
Hrad původně Zemana vůbec nechtěl přijmout zpátky. Ale když se únosci zavázali, že zaplatí odstupné tři miliony korun, jeho mluvčí Jiří Ovčáček nakonec nechal otevřít vstupní bránu.
Nic horšího jsem nezažil,“ nechal se slyšet jeden z únosců, který měl ještě slzy v očích. „Furt nás sekýroval, nadával nám do idiotů a poroučel si jídlo. V noci přehryzal lano, kterým jsme ho svázali, ale neutekl, jen se zavřel do spíže a všechno tam snědl.“
V tuto chvíli je prezident v péči lékařů. Jeho manželka Ivana mu nechala vypumpovat žaludek. „Takhle to dopadne vždycky, když je bez dozoru,“ svěřila se nám mimo mikrofony. 

Žádné komentáře:

Okomentovat