čtvrtek 31. května 2012

OSA: Ptáci zabíjejí hudbu

Hrát v parku je kvůli ptákům riskantní.

Ochranný svaz autorský žádá po EU finanční kompenzaci za veřejnou produkci melodií zpěvným ptactvem.
Takhle už to dál nejde!“ zlobí se Petr Janda a přidává historku z natáčení: „Ještě jsme naši desku ani nedotočili, a už si ji v parku za studiem u otevřeného okna zpívali vrabčáci.“ Protože městská policie ptáky odmítla vystřílet, prý neměla dost nábojů, kolemjdoucí si nové písničky zdarma vyslechli a už neměli důvod kupovat nové CD populární skupiny.
To M. Jackson s ptáky problém neměl.
Zvážíme-li, že parkem denně projde zhruba 1297 lidí a že písničky se s největší pravděpodobností naučili i ptáci z okolních 34 parků, vyjde nám, že muzikanti tak za měsíc přišli o 50 564 233 korun,“ tvrdí zástupce OSA, který odmítá uvést svoje jméno, protože stejně používá umělecký pseudonym Karel Hašler. Chtít po ptácích, aby za veřejnou produkci zaplatili, podle něj dost dobře nejde. „Zkoušeli jsme jim aspoň vybírat vajíčka z hnízd, ale to se nelíbilo ochráncům přírody. Navíc jsem několikrát spadl ze stromu a kolegu klovl v zoo pštros.“
Pštros přece vůbec neumí zpívat! Možná je na tom ještě hůř než Petr Janda,“ lamentuje náhodně oslovený uživatel internetu Matěj K., který si denně na protest proti OSA stahuje hudbu a kalhoty. Pro Jandu má dokonce návrh: „Ať si ty svoje písničky natáčí v zimě, když jsou u nás jenom havrani.“
V zimě si zas skřivan musí vrznout, i kdyby měl zmrznout,“ kontruje zástupce OSA a dál tvrdošíjně trvá na svém: „Za ptáky po EU požadujeme 216 milionů ročně. Navíc chceme zavést poplatek při koupi papoušků a andulek, protože tihle opeřenci fakt neumějí držet zobák.“
Jak se nám podařilo zjistit, ostatním našim zpěvákům ptáci zas tolik nevadí, ale vyloženě rádi mají jenom Zlatého slavíka. Jediný Karel Gott přiznal, že si rád v sadě poslechne kosa.


Žádné komentáře:

Okomentovat