středa 21. listopadu 2012

Papíroví policisté zaplaví republiku

Policejní prezidium nechá ještě do konce tohoto roku vytisknout a vystřihnout 60 milionů figurín policistů. Ty pak v lednu doslova zaplaví celou republiku. „ Touto nebývalou policejní invazí chceme definitivně zastrašit neukázněné řidiče, zločince a úředníky,“ vysvětluje policejní prezident Martin Červíček, který se dokonce sám zapojí do vystřihování figurín. „V dětství jsem často lepil z papíru hrady a auta, a tak si to teď rád připomenu,“ dodává se slzou v oku.
Policejní figuríny rozestavěné podél silnic se už v minulosti osvědčily. „Řidiči často vůbec nepoznali, že to jsou jenom papírové náhražky, a chovali se k nim jako k opravdovým policistům. Ptali se jich na cestu, dávali jim úplatky a kradli pistole a pendreky. Často naši fintu prokoukli teprve až tehdy, když figurínám chyběla ruka, noha nebo hlava,“ vzpomíná dopravní policista Vilém Zásyp.
Nyní se těchto figurín objeví u nás zhruba milionkrát více. „Budou úplně všude, podél silnic, na chodnících, na úřadech, v lesích, na polích, ve vlacích, v hospodách, na ministerstvech – ale tam už jsou dávno,“ odkrývá své karty policejní prezident a dokonce se i chlubí: „Policejní figuríny jsme už vyzkoušeli na pražském magistrátu. Nejen že je nikdo neodhalil, úředníci se s nimi dokonce skamarádili, chodili s nimi na oběd a zvali je na mejdany. Lidé jim dávali úplatky.“
Pevně věřím, že od Nového roku konečně snížíme kriminalitu,“ těší se Červíček a slibuje, že mezi figurínami se párkrát objeví i několik skutečných policistů.

1 komentář: