čtvrtek 26. prosince 2013

Zeman chystal pro věznice Den otevřených dveří

Všem přítomným fanouškům se projev líbil.
Scházelo málo a vězni byli opět volní. Jak nám sdělil náš informátor, prezident Miloš Zeman se v dnešním projevu chystal vyhlásit ve všech věznicích ČR Den otevřených dveří. „To přece není žádná amnestie, vy idioti! Vězni sice můžou ven, to ano, ale obyčejní lidé zase dovnitř. Já sám jsem chtěl navštívit Mírov,“ bránil se, když mu jeho poradci taktně připomněli, že hromadné propouštění kriminálníků před rokem odsoudil.
Pár minut před projevem se ale prezident dozvěděl, že k takové bezprecedentní akci nemá pravomoci, a tak musel text narychlo změnit. Podle toho taky vypadal. Oslavit Vánoce a příchod nového roku bude tedy muset hlava státu pouze s odborníky, jak on jim sám říká, kteří jsou zatím na svobodě.
Vězni se otevřených dveří nedočkali.
Podle politologa Vladimíra Dvořáka není těžké pochopit, proč naši prezidenti při slavnostních příležitostech neustále touží odměňovat vězně: „Naši politici mají ke kriminálníkům většinou velmi blízko, myslí a konají prakticky stejně, berou je skoro jako svou rodinu, často jsou sami kriminálníci. Proto cítí potřebu jim ve svátek udělat radost. A u prezidentů to platí dvojnásob.“
Snad se Zeman na Mírov přece jen někdy podívá.

Žádné komentáře:

Okomentovat